Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zioła na łuszczycę w kremach i maściach

Walka z łuszczycą jest trudna, dlatego wymaga cierpliwości i wytrwałości. Najważniejsze jest, by trafić na odpowiednie metody leczenia. Zwykle są to środki farmaceutyczne, które nierzadko wiążą się z niepożądanymi skutkami. Dlatego też część osób, zanim sięgnie po te najbardziej skuteczne, ale szkodliwe środki, decyduje się na naturalne leczenie. Okazuje się, że dobrym sposobem są zioła na łuszczycę. Zastanawiasz się, na jakiej zasadzie działa fitoterapia? Chcesz poznać nazwy roślin, które faktycznie mogą pomóc w likwidacji nieestetycznych zmian skórnych? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Które zioła na łuszczycę są polecane?

Okazuje się, że wiele jest roślin, których dobroczynne działanie lecznicze wykorzystuje się już od lat. Trzeba jednak do takich metod pochodzić z dużą dozą ostrożności, ponieważ nieodpowiednie ich stosowanie, może przynieść wiele działań niepożądanych. W walce z łuszczycą pomocny może być łopian, a dokładniej mówiąc - jego korzenie. Można je kupić w sklepach zielarskich albo też zdobyć samodzielnie. Wystarczy wykopać je w okresie jesieni lub wiosny z miejsc ekologicznych. Bardzo ważne jest, by były to rośliny jednoroczne, które posiadają wyłącznie liście (nie mogą kwitnąć!). W przypadku leczenia łuszczycy pomocne są naprawy z korzenia łopianu. Można je pić lub po prostu smarować nimi skórę. Przytulia czepna to kolejne zioło, które skutecznie wspomaga walkę z łuszczycą. Sporządza się z niego maść, którą smaruje się zmienioną chorobowo skórę. Podobnie działa gwiazdnica pospolita, która skutecznie eliminuje jedno z najbardziej uporczywych objawów - swędzenie skóry. Jeśli chodzi o zioła na łuszczycę, polecany jest również uczep trójlistkowy. Problemem jednak jest to, że dostępny jest on wyłącznie w Rosji. Jeśli uda się zdobyć tę roślinę, można przygotować z niej odwar lub maść (potrzebna będzie wówczas wazelina i lanolina, które staną się podłożem specyfiku; zaś sok z wyciśniętych liści uczepu będzie stanowił substancję czynną). Również wiesiołek uważany jest za skuteczną roślinę, wspomagającą walkę z łuszczycą. Wytwarzany z niego olej jest dość kosztowny, niemniej jednak zawsze można samodzielnie wyhodować taką roślinę. Jego zaletą jest szybka i widoczna poprawa kondycji skóry. W wielu przypadkach możliwe jest ustąpienie ognisk łuszczycowych i długi okres remisji przy regularnym stosowaniu preparatów z wiesiołka. W walce z łuszczycą pomocny może być również aloes. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, skutecznie redukuje nieprzyjemne i dyskomfortowe objawy łuszczycy.

Czy to działa?

Warto mieć świadomość, że zioła na łuszczycę mogą charakteryzować się wysoką skutecznością. Ważne jest jednak to, by wybierać takie maści i kremy, które cieszą się pochlebnymi opiniami. Istotne znaczenie ma również to, by takie specyfiki stosować regularnie. Tylko wtedy można doprowadzić do okresu remisji, pozbywając się na długi czas nieestetycznych ognisk łuszczycowych.

Gotowe czy własne maści i kremy z ziołami?

Nie da się ukryć, że w większości przypadków tańsze jest stosowanie samodzielnie przygotowanych maści i kremów, które zawierają zioła na łuszczycę. Warto jednak pamiętać o tym, by wówczas dokładnie stosować się do istniejących przepisów. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy stworzona przez nas maść wywołuje działanie niepożądane. Trzeba bowiem mieć świadomość, że zioła - choć naturalne i bezpieczne - gdy stosowane są w nadmiarze - mogą zaszkodzić. Dlatego też dobrze jest zdecydować się na gotowe maści i kremy - dostępne w aptekach i drogeriach. Tworzone są one bowiem w profesjonalnych warunkach i zgodnie z wytycznymi, a ponadto poddawane są kontrolom. Z tego też powodu właśnie te maści i kremy na łuszczycę będą bezpieczniejsze, a nie wykluczone, że i skuteczniejsze.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na odchudzanie