Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Maść na łuszczycę - jak to działa?

Walka z łuszczycą wymaga cierpliwości. Zmiany skórne nie należą do estetycznych, dlatego też każdemu pacjentowi zależy na tym, by szybko i skutecznie je wyeliminować. Nie jest to łatwe zaważywszy, że łuszczycę uważa się za chorobę przewlekłą. Dlatego też nie można jej wyleczyć, a jedynie doprowadzić do stanu remisji. Wiele osób sięga więc po maść na łuszczycę, mając nadzieję poprawy kondycji skóry. Warto więc wiedzieć, na czym takie działanie polega.

Na czym polega leczenie łuszczycy?

By móc odpowiedzieć o działanie, jakie wykazuje maść na łuszczycę, koniecznością jest poszerzenie swojej wiedzy z zakresu leczenia tej choroby. Warto mieć świadomość, że najogólniej rzecz ujmując chodzi przede wszystkim o doprowadzenie do stanu remisji, czyli okresu, kiedy zmiany łuszczycowe znikają. Zwykle odbywa się na poprzez kilka etapów. W pierwszej kolejności chodzi o usunięcie srebrzystych łusek i wyregulowanie procesów złuszczania naskórka (które u osób z łuszczycą zachodzi nawet ośmiokrotnie szybciej).

Maść na łuszczycę, czyli co?

Wśród wielu dostępnych preparatów maść na łuszczycę cieszy się sporą popularnością. Jest to specyfik, który charakteryzuje gęstszą konsystencją. Zawiera w swoim składzie wiele cennych substancji, dzięki którym możliwe jest oddziaływanie na negatywne objawy zmian łuszczycowych.

Maść łuszczycowa a działanie

Warto mieć świadomość, że działanie maści na łuszczycę w dużej mierze uzależnione jest od składu. Dlatego też, wybierając odpowiedni specyfik, dobrze jest wcześniej zapoznać się ze składnikami i ich działaniem.

Jeśli maść na łuszczycę ma być skuteczna musi:

  • redukować martwe komórki naskórka - ma to kluczowe znaczenie, ponieważ w przypadku łuszczycy dochodzi do intensywnego i szybkiego replikowania się komórek skóry,
  • silnie nawilżać skórę - przesuszona skóra to większe prawdopodobieństwo pojawienia się uczucia świądu i suchości skóry.

Co zatem powinna zawierać maść na łuszczycę, by jej działanie było skuteczne?

Bardzo ważne jest, by maść na łuszczycę posiadała odpowiednie składniki. Tylko dzięki nim możliwe jest zapewnienie łagodzenia objawów tej nieestetycznej choroby skóry. Na jakie substancje warto zwracać szczególną uwagę?

Kwas salicylowy to właściwie jedna z najbardziej podstawowych substancji, które powinny zawierać maści na łuszczycę. Dzięki temu składnikowi możliwe jest szybkie złuszczenie martwych komórek naskórka. To zaś prowadzi do usunięcia srebrzystej - charakterystycznej dla zmian łuszczycowych - łuski. Dzięki temu kwas salicylowy jest w stanie skutecznie złagodzić dyskomfortowe objawy tej choroby.
Dziegcie to składnik, który także może zawierać skuteczna maść na łuszczycę. Specyfiki zawierające tę substancję przyczyniają się do usunięcia martwych komórek naskórka. Odbywa się to na zasadzie pobierania tlenu z tkanek, co prowadzi do ich redukcji, a więc i poprawy kondycji skóry. Warto jednak mieć świadomość, że długotrwałe stosowanie maści z dziegciem może przyczyniać się do znacznego ścieńczenia skóry, szczególnie jeśli zaaplikujemy specyfik na zdrowe tkanki.
Emolienty - co prawda nie wykazują działania leczniczego, jednakże skuteczna maść na łuszczycę nie może się bez nich obejść. Są to bowiem substancje, które przyczyniają się do zwiększenia nawilżenia skóry oraz jej natłuszczenia. Dzięki temu eliminowane są te objawy łuszczycy, które charakteryzują się przesuszoną skórą oraz świądem.

Czy warto stosować maść na łuszczycę?

Jest to pytanie, na które nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Warto bowiem mieć świadomość, że nie wszystkie preparaty są jednakowo skuteczne. Niemniej jednak istnieją takie specyfiki, dzięki którym możliwe jest usunięcie nieestetycznych zmian. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie maści na łuszczycę wydaje się z przepisu lekarza. Na rynku dostępne są bowiem takie preparaty - dostępne bez recepty, a których skuteczność jest naprawdę wysoka. Należy jednak mieć świadomość, że tylko regularne ich stosowanie jest w stanie dać oczekiwane efekty - przejście łuszczycy w stan remisji.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na odchudzanie