Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Maść borowinowa w leczeniu łuszczycy stawowej

Łuszczyca zwykle kojarzy nam się z powstawaniem zmian chorobowych w obrębie skóry. Warto jednak mieć świadomość, że schorzenie może również zaatakować stawy. Łuszczyca stawowa jest chorobą bardzo groźną, a przy tym zwykle ma przebieg dość gwałtowny i bolesny. Dlatego też istotne znaczenie ma odpowiednie leczenie tego schorzenia. Poza podstawowymi sposobami, zalecana jest maść borowinowa. Czy jej stosowanie może przynieść zadowalające efekty?

Czy to łuszczyca stawowa?

Przyczyny łuszczycy stawowej (łuszczycowe zapalenie stawów) nie są jeszcze do końca wyjaśnione. Niemniej jednak bardzo często pojawia się u tych osób, które zmagają się z łuszczycą skórną. Niestety nie jest też łatwo rozpoznać to schorzenie. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach - szczególnie w początkowej fazie - przebiega właściwie bezboleśnie. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że ma ona dość zróżnicowany przebieg. Nietypowe są również jej objawy, co niekiedy skutkuje postawieniem mylnej diagnozy. Bardzo często mylona jest między innymi z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Warto jednak zwrócić uwagę na pojawienie się obrzęku i rumienia w okolicy stawu. Pojawia się również silny ból w rejonie zaatakowanych stawów, a nawet ich ograniczona ruchomość. W efekcie prawidłowe funkcjonowanie i wykonywanie podstawowych czynności staje się niezwykle trudne. Dlatego też koniecznością jest szybkie zweryfikowanie przyczyn dolegliwości, a następnie podjęcie odpowiedniej kuracji leczniczej.

Jak leczyć łuszczycę stawową?

Na pewno nie jest możliwe skuteczne leczenie łuszczycy samodzielnie. Nawet wtedy, gdy borykamy się już z łuszczycą skórną. Obie formy choroby muszą być bowiem leczone niezależnie od siebie, ponieważ tylko w taki sposób kuracja okaże się skuteczna i przyniesie oczekiwane efekty. Zwykle stosuje się różnego rodzaju środki o działaniu przeciwzapalnym. Ważną rolę odgrywają również preparaty przeciwbólowe. Kuracja uzupełniana jest również o ćwiczenia fizyczne, które - dzięki temu że stawy pozostają w ruchu - pozwalają zahamować rozwój łuszczycy stawowej.

Maść borowinowa jako kuracja wspomagająca

W walce z łuszczycą pomocne okazują się wszelkie maści i kremy. Największą popularnością cieszy się maść borowinowa, która - zdaniem wielu osób - jest w stanie zdziałać cuda.

Jak działa borowina?

Podstawą maści borowinowej jest oczywiście borowina. Jest to roślina, której właściwości lecznicze znane są już od dłuższego czasu. Borowina w maści posiada postać wyciągu z tej rośliny, a dodatkowym składnikiem jest podłoże diadermalne, które pozwala na wniknięcie aktywnych biologicznie związków do źródła problemu. W ekstrakcie borowinowym, odpowiadającym za lecznicze właściwości borowiny, można znaleźć między innymi: kwasy humusowe, sole wapnia, magnezu, bromu, jodu, sodu oraz garbniki. Maść borowinowa działa przede wszystkim przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo, za które odpowiadają przede wszystkim zawarte w specyfiku kwasy huminowe. Działanie przeciwbólowe polega na podniesieniu progu odczuwania bólu, co jest możliwe dzięki efektowi przekrwienia skóry powodowane wyzwalaniem ciał histaminopodobnych. Za działanie zapalne odpowiada hamowanie aktywności hialuronidazy przez kwasy huminowe, co doprowadza do wyeliminowania czynników potęgujących stan zapalny. Ponadto podnoszą poziom cytokin, co powoduje ochronę chrząstki stawowej.

Jak stosować maść borowinową?

Jako że preparat ma formę maści, jego aplikowanie nie nastręcza wielu problemów. Wystarczy wmasować specyfik w miejsce dotknięte łuszczycą stawową. Dobrze jest taką maść stosować 2-3 razy dziennie.

Czy maść borowinowa jest skuteczna?

Jest wiele osób, które dość sceptycznie podchodzą do tego rodzaju specyfików. Okazuje się jednak, że maść borowinowa może być skuteczna. Tym bardziej, że wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzięki temu zmniejszają się lub całkowicie ustępują obrzęki stawowe. Podobnie jest z bólem. Co więcej, dzięki maści borowinowej możliwa jest znaczna poprawa sprawności ruchowej. Warto jednak mieć świadomość ,że maść borowinową najlepiej stosować jako kurację wspomagającą inne metody leczenia łuszczycy stawowej.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na odchudzanie