Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Krem na łuszczyce a maści apteczne

Wiele jest osób, które chciałby wreszcie pozbyć się nieestetycznych zmian łuszczycowych, doprowadzić je do stanu remisji. Wynika to przede wszystkim z kompleksów, jakie związane są z łuszczycą. Skóra zmieniona chorobowo nie wygląda atrakcyjne, co odbiera pewność siebie. Niestety przyczyny łuszczycy nadal są niewyjaśnione (choć pojawia się kilka hipotez), co powoduje, że leczenie polega wyłącznie na eliminowaniu objawów. Wystarczy jednak dobry krem na łuszczyce, by pokonać problem. Jego zaletą jest przede wszystkim szeroka dostępność - bez konieczności posiadania recepty. Tego rodzaju preparaty sprawdzają się w wielu przypadkach. Ale tutaj pojawia się pytanie - czy taki krem na łuszczycę jest w stanie dorównać aptecznym maściom?

Jak działają maści apteczne?

Maści apteczne, rekomendowane jako skuteczny środek na łuszczycę, wykorzystywane są przede wszystkim w leczeniu miejscowym. Z tego też powodu przepisywane są jako pierwsze w sytuacji, gdy chory dowie się o swoim problemie z łuszczycą. Niekiedy bowiem ich stosowanie jest wystarczające do tego, by doprowadzić zmiany skórne do remisji, czyli okresu kiedy znikają. Maści apteczne charakteryzuje dość zróżnicowany skład. Starsze preparaty, dostępne na rynku od dawna, to przede wszystkim środki, które zawierają smoły oraz dziegcie. Regularne stosowanie tych specyfików przyczynia się do zmniejszenia odczynu zapalnego. Związane jest to z zablokowaniem procesów umożliwiających oddychanie tkankowe, co prowadzi do redukcji podziałów komórkowych. Maści apteczne zawierające dziegcie i smoły działają również antybakteryjnie i antyseptycznie. Mają jednak ogromną wadę - odrzucają swoim zapachem oraz pozostawiają trudne do usunięcia zabrudzenia. Leczenie łuszczycy w sposób miejscowy to również stosowanie maści zawierających pochodne witaminy D (głównie kalcypotriol, kalcytriol, takacytol). Działanie takich specyfików wspomaga hamowanie wzmożonej proliferacji komórek skóry. Zaletą jest to, że nie powodują właściwie żadnych działań niepożądanych. Jedynym ograniczeniem jest ich stosowanie w przypadku osób z zaburzeniami równowagi wapniowo-fosforanowej. Maści apteczne na łuszczycę zawierają również glikokortykosteroidy. Są to skuteczne preparaty, dzięki którym możliwe jest doprowadzenie choroby do stanu remisji. Warto jednak mieć świadomość, że stosowanie tych maści wiąże się zwykle z działaniem niepożądanym.

Jak działają kremy na łuszczyce?

Kremy na łuszczyce - podobnie jak maści apteczne - mają za zadanie doprowadzenie do wyeliminowania zmian łuszczycowych. Tego rodzaju specyfiki doskonale nadają się do usunięcia srebrzystej łuski - charakterystycznego objawu łuszczycy, zahamowania nadmiernego replikowania komórek skóry oraz do silnego natłuszczenia i nawilżenia skóry. Warto wiedzieć, że skuteczne kremy na łuszczyce (np. Dermasis - jako numer jeden w wielu rankingach preparatów na łuszczycę dostępnych bez recepty) muszą zawierać przede wszystkim kwas salicylowy. Jego działanie polega na złuszczaniu nawarstwionych komórek naskórka. Istotne znaczenie ma również obecność emolientów, czyli substancji wykazujących silne działanie natłuszczające i nawilżające. Dzięki temu skóra nie jest przesuszona i nie wywołuje świądu. To zaś powoduje, że szybko można zapomnieć o uciążliwych i wywołujących dyskomfort objawach łuszczycy. Trzeba jednak mieć świadomość, że tylko regularne stosowanie takich specyfików jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. Dlatego też warto postawić na taką kurację. Tym bardziej, że ich zaletą jest brak jakichkolwiek działań niepożądanych.

Kremy czy maści?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, na jakie maści się decydujemy oraz jakie kremy na łuszczycę wybieramy. Warto jednak mieć świadomość, że specjaliści zalecają łączenie kuracji. Najlepsze efekty można osiągnąć, wybierając krem na łuszczycę jako środek do usuwania zrogowaciałych komórek naskórka, a następnie aplikując leczniczą maść. W ten sposób można osiągnąć naprawdę zadowalające efekty, ponieważ brak grubej warstwy to lepsze wnikanie cennych substancji leczniczych. Po krem na łuszczyce można zawsze sięgnąć i wtedy, gdy zależy nam na odpowiedniej pielęgnacji skóry objętej zmianami oraz gdy chcemy skutecznie wyeliminować dyskomfortowe objawy tej choroby - świąd, zaczerwienienie oraz silne przesuszenie skóry.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na odchudzanie