Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jaki krem na łuszczycę wybrać?

Łuszczyca jest mało komfortową chorobą, która najczęściej jest powodem poważnych kompleksów. Dlatego też wszyscy poszukują sposobów, by jak najszybciej doprowadzić do stanu remisji. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ przyczyny choroby nie są do końca wyjaśnione. Dlatego też możliwe jest wyłącznie objawowe leczenie łuszczycy. Poszukujesz sprawdzonych sposobów, dzięki którym wyeliminujesz nieestetyczne zmiany łuszczycowe? Chcesz wybrać sprawdzony krem na łuszczycę, który skutecznie uwolni cię od łuszczycy i jej dotkliwych objawów? Sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry specyfik.

Dobry krem na łuszczycę, czyli jaki?

Określenie „dobry” może mieć wiele znaczeń. Wszystko zależy od tego, jaki jest nasz punkt widzenia oraz jakie są nasze oczekiwania. Jeśli chodzi o krem na łuszczycę, mianem dobrego będziemy określać ten, który jest w stanie skutecznie doprowadzić do remisji, a jednocześnie wyeliminować wszystkie uciążliwe objawy tej choroby.

Określ działanie specyfiku

By móc wybrać dobry krem na łuszczycę, dobrze jest określić jego działanie. Skuteczność zależy przede wszystkim od wyeliminowania dyskomfortowych objawów łuszczycy (swędzenie, zaczerwienie, suchość skóry) oraz usunięcia zrogowaciałej warstwy komórek.

Sprawdź skład preparatu

Jeżeli zależy ci na tym, by wybrać dobry krem na łuszczycę, zacznij przede wszystkim od przejrzenia składu preparatu. To właśnie w zawartych w nim substancjach tkwi sekret skuteczności specyfiku. Jeśli krem na łuszczycę nie będzie zawierał właściwych składników, wówczas nie można mówić o jego efektywności. Bardzo ważne jest to by krem na łuszczycę zawierał kwas salicylowy o stężeniu 2-10%. Jest to bowiem substancja, która wykazuje silne działanie złuszczające. Dzięki temu można szybko i skutecznie pozbyć się srebrzystej łuski oraz nawarstwionych komórek. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku łuszczycy dochodzi do nadmiernego (nawet ośmiokrotnie szybszego) replikowania komórek skóry. To powoduje ich nawarstwianie się, co daje nieestetyczny efekt. Istotnym składnikiem kremów na łuszczycę są emolienty. Choć nie wykazują one typowego działania leczniczego, są niezbędne. Warto bowiem mieć świadomość, że to dzięki nim można pozbyć się uporczywego i uciążliwego uczucia swędzenia i zaczerwienienia skóry. Emolienty, jako że silnie natłuszczają i nawilżają skórę, są w stanie wyeliminować jej przesuszenie. Warto sprawdzić, czy krem na łuszczycę nie zawiera oleju z drzewa herbacianego. Dlaczego jego obecność jest istotna? Okazuje się, że od setek lat znane są jego dobroczynne właściwości w leczeniu chorób skory. Nieoceniona może okazać się również witamina E (octan witaminy E), która wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Ponadto przyczynia się do zwiększenia wilgotności zewnętrznej warstwy skóry, co jest niezbędne w przypadku wyeliminowania dokuczliwych objawów łuszczycy. Kremy na łuszczycę mogą zawierać smoły oraz dziegcie. Są to substancje, które przyczyniają się do zahamowania oddychania tkankowego, co doprowadza do redukcji podziałów komórkowych. W ten sposób dochodzi do wyeliminowania procesów zapalnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taki krem na łuszczycę nie ma przyjemnego zapachu, a ponadto może pozostawiać ciemne plamy na ubraniach. Co więcej, jego długotrwałe stosowanie może doprowadzić do silnego ścieńczenia skóry.

Sprawdź opinie na temat preparatu

Jeżeli chcesz mieć pewność, że w twoje ręce trafił faktycznie skuteczny krem na łuszczycę, sprawdź jakie na jego temat krążą opinie. Jest wiele osób, które zmagają się z tą chorobą i z pewnością mają doświadczenie w tym zakresie. Pamiętaj, że nie wszystkie kremy przeznaczone do walki z łuszczycą są jednakowo skuteczne. Gdy weźmiesz pod uwagę zdanie innych, możesz dokonać właściwego wyboru. Opinii na temat konkretnego specyfiku możesz szukać wśród znajomych lub osób, które są pacjentami twojej przychodni. Zawsze też możesz skorzystać z pomocy, jakiej udzielają użytkownicy wielu forów internetowych. Dzięki ich wypowiedziom możesz sprawdzić czy preferowany przez ciebie specyfik cieszy się pozytywnymi komentarzami. Możesz też poczytać opinie zamieszczane w sklepach internetowych. Pamiętaj jednak, że łuszczyca jest chorobą indywidualną. To, co działa na inne osoby, nie zawsze musi w twoim przypadku odnieść sukces. Niemniej jednak w większości przypadków opinie innych osób się sprawdzają.

Wybieraj sprawdzone sklepy

Jeżeli zależy ci na tym, by kupić dobry krem na łuszczycę, musisz zakupów dokonać we właściwym miejscu. Szczególnie polecane są sklepy internetowe, gdzie bez konieczności wychodzenia z domu można zaopatrzyć się w odpowiedni specyfik. Wystrzegaj się jednak niesprawdzonych źródeł, czy nawet aukcji internetowych. Zdarza się bowiem, że oferowane są tam podrobione specyfiki sprzedawane w nieco niższej cenie. Choć jest to kusząca propozycja, stosowanie kremów nie przyniesie efektów. Wybieraj więc cieszące się zaufaniem sklepy, np. vitalab.pl, dermalab.pl albo oficjalne strony producentów.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na odchudzanie