Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

Krem kontra maść na łuszczycę - który produkt jest lepszy?

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy warto stosować maść Linomag?

Z łuszczycą zmaga się wiele osób. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ charakterystyczne dla niej objawy - srebrzyste łuski - nie wyglądają estetycznie. Nierzadko stanowią powód poważnych kompleksów i odbierają pewność siebie. Tym bardziej, że wiele zdrowych osób uważa łuszczycę za chorobę zakaźną. Dlatego wszystkie osoby chore robią wszystko co w ich mocy, by pozbyć się nieestetycznych zmian łuszczycowych. Wśród pacjentów sporą popularnością cieszy się maść Linomag. Są jednak osoby, które dość sceptycznie podchodzą do tego rozwiązania. Zastanawiasz się więc, czy warto stosować maść Linomag? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Maść Linomag, czyli?

Maść Linomag to preparat, który cieszy się popularnością ze względu na niską cenę. Tubka kosztuje nie więcej niż 10 złotych, czyli nawet kilka razy mniej niż inne leki na łuszczycę. Czy za taka cenę można otrzymać dobrą jakość i wysoką skuteczność preparatu? Jest to zastanawiające, ponieważ dziwi już samo jej zastosowanie. Warto bowiem mieć świadomość, że nie jest to preparat przeznaczony typowo do walki ze zmianami łuszczycowymi. Maść ta „reklamuje się” jako najlepszy preparat na odparzenia skórne niemowląt. Jest więc popularna wśród matek, które każdego dnia borykają się z odparzeniami pupy swoich maluchów. Co zatem ma to wspólnego z łuszczycą?

Skład maści Linomag

Sprawę skuteczności, jaką charakteryzuje się maść Linomag może nieco rozjaśnić skład tego preparatu. Substancją czynną jest właśnie Linomag, czyli olej lniany. Warto wiedzieć, że olej ten zawiera sporą dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostarczają bowiem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6. Człowiek nie może ich wytworzyć samodzielnie, dlatego też koniecznością jest ich „zewnętrzne dostarczanie”. Wazelina i lanolina to kolejne składniki Linomagu. Są to jednak substancje pomocnicze, stanowiące podłoże dla substancji czynnej.

Jak działa maść Linomag?

Za działanie maści odpowiada przede wszystkim substancja czynna - olej lniany. Jego zadaniem jest wspomaganie procesów, prowadzących do regeneracji skóry. Ma to znaczenie nie tylko dla odparzonych pup niemowlaków, ale również dla osób walczących z łuszczycą. Zaś obecne w maści wazelina i lanolina wykazują działanie silnie natłuszczające, co także wpływa na poprawę kondycji skóry. Zapobiegają jej nadmiernemu przesuszeniu, eliminując jednocześnie uciążliwe uczucie świądu.

Jak stosować Linomag?

Zaleca się, by maść Linomag stosować 1-3 razy dziennie. Wystarczy nałożyć cienką warstwę specyfiku na miejsca zmienione chorobowo. Warto wiedzieć, że podczas używania opatrunków, należy nakładać grubszą warstwę specyfiku.

Maść Linomag a bezpieczeństwo

Maść ta uznawana jest powszechnie za bezpieczną. Warto jednak mieć świadomość, że istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania specyfiku. Przede wszystkim należy pamiętać, by maści nie stosować w przypadku uczulenia na lanolinę oraz innych składników preparatu. Nie zaleca też stosować się specyfiku na uszkodzoną skórę.

Czy to działa?

Maść Linomag cieszy się ogromną popularnością. Ale jak się to ma w przełożeniu na efekty? Czy faktycznie warto stosować taki specyfik? Na pewno nie zaszkodzi, tym bardziej, że koszt jego zakupu jest niewielki. Trzeba jednak mieć świadomość, że maść Linomag nie będzie w stanie skutecznie doprowadzić do remisji, szczególnie w ciążach przypadkach łuszczycy. Jej zadaniem jest raczej pielęgnacja skóry, a nie usunięcie zmian łuszczycowych. Można więc uznać, że Linomag to maść skuteczna, pod warunkiem że stosujemy dodatkowo inne leki na łuszczycę. Taka łączona kuracja może okazać się efektywna. Trzeba jednak pamiętać, że i tutaj wszystko zależy od konkretnych przypadków. Zdarzały się przypadki, że maść ta nie dawała żadnych widocznych rezultatów. Jeśli i w naszym przypadku okaże się, że maść Linomag jest „przereklamowana” i sprawdza się jedynie w przypadku pupy niemowlaków, warto sięgnąć po inne środki wspomagające walkę z łuszczycą. Dobre efekty przynoszą preparaty zawierające kwas salicylowy oraz emolienty (np. Dermasis od firmy Revitol).

Zobacz ranking najlepszych tabletek na odchudzanie